İş arayanlar aynı adreste buluştu! Rekor gelir elde edildi!

Profesyoneller için sosyal medya platformu LinkedIn, premium aboneliklerden elde ettiği gelirle dikkatleri üzerine çekti. 2023 yılında, AI destekli yeni iş arama araçlarının benimsenmesinin artmasıyla, platform bu aboneliklerden 1.7 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. LinkedIn Premium, aylık 39.99 dolarlık bir başlangıç fiyatı ile sunuluyor ve bu rakam birçok kullanıcı için yüksek bulunsa da, platformun sunduğu avantajlar açıkça işe yarıyor.

Microsoft tarafından 2016 yılında satın alındıktan sonra finansalları hakkında pek az bilgi paylaşan LinkedIn’in toplam geliri 15 milyar dolar olarak açıklandı. Bu gelirin 7 milyar doları kurumsal işe alım yazılımlarından gelirken, LinkedIn bireysel kullanıcılara yönelik abonelik hizmetlerini genişletmeye odaklandı.

İş arayanlar aynı adreste buluştu! Rekor gelir elde edildi!

AI özelliklerinin 2023 yılında tanıtılmasıyla birlikte, platform bu büyümenin ana itici gücü oldu. Bu araçlar, iş ilanlarını analiz ederek bir adayın uygunluğunu belirlemek, işe alımcılar için profilleri optimize etmek ve potansiyel işverenlere mesajlar üretmek gibi özellikleri içeriyor.

LinkedIn COO’su Dan Shapero, 2023 yılında premium abone sayısında %25’lik bir artış yaşandığını bildirdi, ancak toplam kullanıcı sayısı hakkında bilgi vermedi. Yeni AI araçlarını kullanan abonelerin %70’i bu araçları değerli bulduğunu ifade etti. Rekabetçi iş piyasasına rağmen, LinkedIn verileri her iş ilanı için hala iki aday olduğunu gösteriyor. Shapero, aboneliklerdeki artışı, belirsiz ekonomik koşullarda bir avantaj arayan kullanıcıların talebine bağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x