Akşener’den Özel’e: Bunun adına ‘Yan gel Osman’ denir, çalışın kardeşim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmalarını Edirne’nin Uzunköprü, Keşan ve İpsala ilçelerinde sürdürdü.

DHA’nın haberine göre, il merkezinden programına başlayan Meral Akşener, trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi’nde partisinin Edirne Belediye Başkanı Adayı Hamdi Sedefçi’ye destek istedi. Halka seslenen Akşener, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Hamdi Sedefçi’nin çekilmesine yönelik sözlerine tepki gösterdi.

‘HAMDİ SEDEFÇİ BİRİNCİ SIRADA’

“Edirne’nin efsane başkanı Hamdi Sedefçi beyefendiye oy istemeye geldim” diyen Akşener, “Hamdi Bey, aday olduktan sonra elbette gereğini yaptı. Çok çalıştı ve bugün Edirne’de birinci sırada, ikinci sırada AK Parti, üçüncü sırada CHP var. Yalnız enteresan bir durum var, kimseye yaranamıyoruz. Bugün buraya gelip, ‘Hamdi başkan çekilsin, aksi takdirde AK Parti kazanıyor’ denmesi, en basit haliyle ayıptır. Gelip, sizlerin kalbine girip, oyuna talip olmak başka bir şeydir ama bedavadan ‘AK Parti kazanmasın vay efendim, Hamdi başkan oy bölüyor, kendisi çekilsin, kazanalım’. Bunun adına bizim Rumeli köylerinde ‘Yan gel Osman’ denir. Çalışın kardeşim” ifadelerini kullandı.

‘ORDU’DA BİZİM ADAY BİRİNCİ SIRADA, ÖZEL ORADA İSE BİZE OY VERİN DEDİ’

Özel’in Ordu’daki sözlerini de eleştiren Akşener, “En başından şunu söyleyeyim; Hamdi Sedefçi birinci sırada, ikinci sırada AK Parti, üçüncü sırada CHP. Kendisini çok güçlü getirin ki biz de iktidarın her türlü gücünü bilek gücüyle böyle büke büke Edirne’ye getirelim. Bu arada Edirne’de ‘AK Parti gelmesin. CHP’ye oy verin’ diyen Sayın Özgür Özel, Ordu’da ne yaptı biliyor musunuz? Ordu’da da bizim aday birinci sırada. İkinci sırada AK Parti var, CHP çok geride, bayağı geride. CHP’lilere seslendi, ‘AK Parti kazanmış, öbürü kazanmış, bizim için önemli değil. Dolayısıyla partimize oy verin’ dedi. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” diye konuştu.

’10 BİN LİRAYA GEÇİNEBİLEN VARSA HEYKELİNİ DİKERİM’

Emeklilerin yaşadığı ekonomik zorluklara değinen Meral Akşener, “Emekliler aç, Edirne’de de aç, git Hakkari’de, Ağrı’da da aç. 10 bin lira emekli maaşıyla geçinebilen varsa kendisinin heykelini dikerim. Sayın Erdoğan seçime 5 gün kaldı, iki dudağının arasında her şey. Emeklilerin bayram ikramiyesini 7 bin lira yapacaksın. Emeklilere 11 bin lira zam vereceksin seyyanen ve en düşük emekli maaşını asgari ücret kadar yapacaksın. Yaptın yaptın, yapmadın; bütün emeklilerin oylarına şahsen talibim. Bakın, görün söke söke nasıl bu haklarınızı iktidardan alacağım, göreceksiniz” dedi.

‘MÜLKATLARDAKİ TORPİLİ ORTADAN KALDIRACAKSIN’

AK Parti’nin 100 bin öğretmen ataması vaadinde bulunduğunu söyleyen Akşener, “100 bin öğretmen taahhüdünü yapacaksın. O öğretmenleri sen yetiştirdin, o okulları sen açtın, istihdam etmek görevi senin. Meslektaşlarıma bu 100 bin atamayı yaptın, yaptın. Eğer yapmıyorsan, bak bu bütün meslektaşlarımın oyuna talibim. Ondan sonra görün nasıl o 100 bin öğretmeni nasıl tayin ettiriyorum. Bir de mülakatı kaldıracaksın. O mülakatlardaki torpili ortadan kaldıracaksın” şeklinde konuştu.

‘ÇİFTÇİNİN BELİ BÜKÜLMÜŞ DURUMDA’

Edirne merkez ve Uzunköprü ilçesinin ardından geldiği Keşan’da esnafı ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Keşan Belediye Başkan Adayı Zafer Sarıkeçe’ye destek istedi.

Demirciler Caddesi üzerinde kendisini karşılayan partililer ve halka hitap eden Akşener, “Bizim partimiz milletimizi, seçmenimizi velinimet eylemek üzere kuruldu. Şimdi yani Zafer’e verilecek oy aynı zamanda Meral Akşener’e verilecek oydur. Uzatıyorum tutun elimi, güç verin bana sizin haklarınızı söke söke alacağım. Söz veriyorum, aç emekli kalmayacak. Çiftçinin, mazot, elektrik, gübre, yem parasından beli bükülmüş durumda. Süt hayvanları kesiliyor. Dışardan hayvan, saman, buğday ithalatı yapılıyor. Bunlar Türkiye’nin olmazsa olmaz yetiştirdiği ürünlerdi, kayboldu gitti” dedi.

‘BİRBİRLERİNDEN BİR MEMNUNLAR BİR MEMNUNLAR’

Keşan’da da CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, İYİ Parti adaylarıyla ilgili sözlerini eleştiren Meral Akşener, şunları söyledi:

“Çok güzel bir tahterevalli var. Sayın Özgür Özel, Edirne’nin merkezinde dedi ki, ‘Eğer bize oy vermezseniz AK Parti kazanır ona göre’. Halbuki Hamdi Sedefçi yerinde, orada sadece AK Parti ile CHP çalışmıyor. AK Parti ile İYİ Parti Hamdi Sedefçi yarışıyor. Ordu’da da İYİ Parti’yle AK Parti yarışıyor. Orada da gitti dedi ki seçmenlerine ‘İlle de AK Parti seçilmesin diye gidip başkasına oy vermeyin, kendi partinize oy verin’. Şimdi peki ne oldu? Ben bir Rumeli kızıyım bu tür üç kağıtları yemiyorum. Alışmışlar arkadaşlar. Birbirlerinden bir memnunlar, bir memnunlar. Bir yere gidiyor, ağabeylerin biri diyor ki, ‘Bize oy verin, CHP gelir’. Öbürü de gidiyor diyor ki, ‘Bize oy verin AKP gelir’. Ben de diyorum ki, bu üç kağıttan sıyrılalım. Bu üç kağıt sizi çırak çıkarıyor.”

‘ADAM GİBİ, GERÇEKTEN MİLLETİN SESİ OLACAK BİR MUHALEFET NASIL YAPILIRMIŞ GÖSTERECEĞİM’

Emekli maaşlarına da değinen Akşener, “10 bin lira emekli maaşını bütün seçim boyunca söyleyen bir tek ben varım. Diyorum ki, emekliye 7 bin lira ikramiye vereceksin Sayın Erdoğan. 11 bin lira seyyanen zam vereceksin ve en düşük emekli maaşını asgari ücret yapacaksın. Yapmıyor musun, bak gör nasıl oluyor. Geçen benim için diyor ki ‘Para mı var, hesap yapmadan konuşuyor’. Suriyelilere para buluyorsun, emeklilere mi bulamıyorsun? Adam gibi, doğru dürüst ve gerçekten milletin sesi olacak bir muhalefeti söz veriyorum nasıl yapılırmış göstereceğim” ifadelerini kullandı.

‘BU MASKELİ BALOYU YIKIP ORTADAN KALDIRMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK’

Meral Akşener, bir süre şehirdeki bir otelde dinlendikten sonra İpsala ilçesine giderek, partisinin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

İftarda konuşma yapan Akşener, “İYİ Parti’nin yola çıkış sebebi milletin talimatı, milletin emridir. Millet 21 yıldır iki tarafın da çok memnun olduğu, rahmetli anacığımın deyimiyle iki tarafın da rahatının olduğu bu maskeli balodan bıktı usandı ve bizlere İYİ Parti’yi kurdurdu. Biz milletimizin sesi olmak, bu maskeli baloyu yıkıp ortadan kaldırmak için yola çıktık. Fakat 2017’de kabul edilmiş olan ve burada bulunan bütün arkadaşlarımın bir parti mensubu olmadan, kendi ceplerimizden harcadığımız ekonomik imkânlarla Türkiye’yi dolaştığımız ve ‘hayır’ kampanyası yaptığımız bir ucube sistemle karşı karşıya kaldık” dedi.

İpsala Belediye Başkanı ve İYİ Parti İpsala Belediye Başkanı Adayı Abdullah Naci Ünsal’ın 40 milyon borçla aldığı belediyede tüm borçları ödeyerek hizmetlerini sürdürdüğünü belirten Akşener, “Bizim belediye başkanımız, aynı zamanda da adayımız Abdullah başkan anlattı; 40 milyon borçla almış. 5 kuruş borç bırakmamış, kasaya para koymuş ve yaptığı işler ortada. Bunun adı iyi belediyecilik, dürüst belediyecilik. Bunun adı çalmayan, çaldırmayan belediyecilik. Şimdi ben tekrar İpsala’da kardeşlerimin; Atatürk’ü seven, İpsalalıları seven, cumhuriyete bağlı, dürüst, israfı sevmeyen başkanıma oy vereceklerine inanıyorum. Ama ayrıca kendime oy istiyorum. Niye kendime oy istiyorum? Bu maskeli baloyu daha da rahat yerin dibine sokmak için sizden güç istiyorum, kuvvet istiyorum” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x